Карта геологічних пам’яток України

Карта геологічних пам’яток відображає всі цікаві природні об’єкти України, які увійшли до створеної в УкрДГРІ бази даних геологічних пам’яток. Вона являє собою шар точкових об’єктів, який візуалізований на електронній карті цифрової моделі рельєфу (SRTM).

Всі об’єкти мають точну географічну прив’язку і координати, завдяки чому їх легко знайти. Геологічні пам’ятки описані з урахуванням певної форми, відповідно до загальноприйнятих міжнародних стандартів, класифіковані та відображені спеціальними символами, які свідчать про характер і тип пам’ятки.

Для зручності користування картою та полегшення пошуку цікавих об’єктів, пам’ятки  поділені за місцем розташування на 25 областей – за кількістю обласних центрів України.

При виборі пошуковою системою певної області, карта центрується на обраному регіоні, поступово збільшуючись у масштабі (наразі карта центрується лише на західних областях України, але поступово до карти будуть додані всі області).

У кожній області є можливість подивитись інформацію за усіма геологічними пам’ятками, яка включає назву об’єкту, його геологічне розташування, тип і скорочений опис.

По західних областях є також можливість подивитись більш повну інформацію про об’єкт, натиснувши в інформаційному блоці на слово «Відкрити». При цьому з’являється html-сторінка, на якій можна побачити фотографії об’єкта, його географічну прив’язку, повний опис і наукову інформацію. Також показується візуалізація пам’ятки природи на google-карті, її координати й можливі путі під’їзду. html-сторінку можна роздрукувати і взяти з собою під час подорожі.

Для геологів-професіоналів планується можливість відкриття шару геологічних пам’яток на геологічній, тектонічній або топографічній карті України 1:1000 000 м-бу.

Всі карти зроблені за допомогою ГІС, добре читаються і масштабуються, мають відповідне їм навантаження і легенду.

Основою для складання «Карти геологічних пам’яток України» послужило відкриття в УкрДГРІ у 2005 році теми «Моніторинг геологічних пам’яток України» і складання за завданням Державної служби геології та надр єдиної бази даних геологічних пам’яток України.

В регіональних підприємствах Державної служби геології та надр (ДРГП «Донецькгеологія», ПДРГП «Північгеологія», «СхідДРГП», «ПричорноморДРГП», КП «Південукргеологія», КП «Південекогеоцентр», ДП НАК «Надра України»: «Західукргеологія» і «Центрукргеологія») в рамках діючих проектів (ГДП-200, підготовка до видання Держгеолкарти-200, систематизація кам’яного матеріалу або подібних тем) було включене завдання надання оновленого списку та опису геологічних пам’яток за областями діяльності експедицій з цифровими фотографіями в паперовому та електронному варіанті. Всі зібрані матеріали надавались до відділу геокартографування та комп’ютерних геотехнологій УкрДГРІ.

Автори та установи

«Карту геологічних пам’яток України» (м-бу 1:1 000 000), а також базу даних до неї склали співробітники УкрДГРІ О.М.Пилипчук і С.В.Клочков; упорядкування та публікацію на Геопорталі виконали О.О.Ліхошерстов, О.М.Пилипчук.

Контакти

За детальною інформацією звертайтеся за адресою:
Україна, м. Київ, 04114, вул. Автозаводська, 78-A
Тел. +380 (44) 430-70-24, 430-41-76
e-mail: ukrdgri@ukrdgri.gov.ua