УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДУВАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ має понад 60-річний досвід роботи з наукового супроводження геологорозвідувальних робіт (ГРР).
УКРДГРІ був утворений 5 липня 1957 року. З того часу і до 2000 року інститут був провідним українським науковим закладом нафтогазового напряму – проводив дослідження у галузі нафтогазової геології та геофізики: вивчення геологічної будови нафтогазоносних регіонів, вивчення формування покладів нафти і газу, наукове обґрунтування напрямів ГРР на нафту і газ, розробку та вдосконалення методики оцінки ресурсів і підрахунку запасів вуглеводнів, розробку та впровадження нових методик і апаратури сейсмічних досліджень, удосконалення технологій випробування свердловин, геолого-економічні дослідження нафтогазових родовищ тощо.
Наприкінці 1999 року з метою підвищення ефективності ГРР, удосконалення та розвитку мінерально-сировинної бази України, максимальної концентрації наукового потенціалу галузі для зосередження досліджень на найбільш перспективних і пріоритетних напрямах досліджень, наказом Комітету України з питань геології та використання надр від 31.12.1999 р. до УКРДГРІ було приєднано низку геологічних наукових установ. У результаті УКРДГРІ було перетворено на унікальний науково-дослідницький комплекс, який здійснює науково-методичне забезпечення та супроводження геологорозвідувальних робіт на всі без винятку корисні копалини. Відтоді, крім уже традиційних для інституту напрямів наукової діяльності (нафтогазової геології та геофізики), в УКРДГРІ виконуються роботи з наукового супроводження ГРР на рудні та нерудні корисні копалини, вугілля, підземні води; наукового супроводження регіональних геологорозвідувальних робіт; проводяться дослідження з розробки технологій збагачування мінеральної сировини; геолого-економічні та еколого-геологічні дослідження тощо.
УкрДГРІ – це:
- унікальний науковий потенціал,
- багаторічний досвід наукового супроводження геологорозвідувальних робіт,
- комплексне методичне забезпечення геологорозвідувальних робіт,
- нерозривний зв’язок з геологорозвідувальною практикою,
- впровадження наукових розробок у виробництво,
- відмінне знання проблем надрокористувачів і їхнє комплексне вирішення,
- координація взаємодії досліджень за всіма напрямами,
- власна лабораторна база,
- власний центр стандартизації і метрології,
- незаперечний авторитет у геологічній галузі,
- надійне партнерство в договірних відносинах.