Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій ОржельНовопризначений міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель прокоментував, як відбуватиметься об’єднання міністерств та пояснив пріоритети діяльності новоствореного міністерства, повідомляє Урядовий портал.

“Основна мета об’єднання двох міністерств – забезпечити комплексний підхід до державної політики у сфері використання природних ресурсів та енергії та сформувати єдину державну політику щодо подолання негативних наслідків глобальної зміни клімату.

Такий підхід наразі є загальноприйнятим у європейській та світовій практиці, зокрема у таких країнах ЄС, як Франції, Данії, Греції, Португалії, а також Австралії”, – коментує рішення Олексій Оржель.

Міністр наголосив, що засобом подолання енергетичної бідності є економічне зростання та енергоефективність, а в програмі діяльності Уряду є плани щодо збільшення обсягів відновлюваної енергетики, нарощування видобутку власних енергоносіїв.

“Ми підтримуємо розвиток відновлювальної енергетики і з точки зору інвестицій та зменшення шкідливого впливу на довкілля. Ми повинні зрозуміти, які енерговтрати відбуваються в процесі споживання, і відтак створити комплексну урядову програму максимальної енергетичної та екологічної ефективності. Для очолюваного мною міністерства зростання економіки є також пріоритетом з акцентом на енергоефективність на рівні інфраструктури. Це є способом подолання енергетичної бідності”, – зазначив Олексій Оржель.

Також Міністр розповів щодо майбутніх поставок газу на територію України із Польщі, зокрема з балтійських морських терміналів прийому зрідженого газу.

“У нас була домовленість із польською стороною щодо забезпечення можливості інтерконектора, а також проведення усіх необхідних для цього робіт з обох сторін. Наступна робота проводитиметься на рівні експертних груп. Якщо інтерконектор почне функціонувати, ми обережно оцінюємо обсяг постачання газу в Україну в рамках 1 мільярда кубометрів. Однак, зважаючи на плани Польщі щодо збільшення потужностей термінала в Свіноустьє та будівництво термінала в Гданську, вже у найближчому майбутньому ми можемо розраховувати на значне збільшення обсягів газу, який може бути запропонований на ринку України зі сторони Польщі, що у свою чергу забезпечить повне завантаження транзитних потужностей”, – повідомив Міністр енергетики та захисту довкілля.

Нагадаємо, що Уряд прийняв рішення щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, яке відповідатиме складу нового Уряду. Згідно з постановою КМУ № 829 від 02 вересня 2019 р. Міністерство екології та природних ресурсів перейменовано на Міністерство енергетики та захисту довкілля України. А Міністерство енергетики та вугільної промисловості, у свою чергу, реорганізується шляхом приєднання до Міністерства енергетики та захисту довкілля.

Також згідно з постановою,  Міністерство енергетики та захисту довкілля України є правонаступником майна, прав та обов’язків Міністерства енергетики та вугільної промисловості (п. 6, 7 постанови).

У тижневий термін Мінюст повинен подати проект акта щодо утворення комісії з реорганізації Міністерства енергетики та вугільної промисловості. А міністр енергетики та захисту довкілля протягом 10 днів повинен підготувати і внести на розгляд Кабміну проект положення про Міністерство енергетики та захисту довкілля України і пропозиції щодо змін до відповідних законодавчих актів.