26 лютого 2019 р. в УКРДГРІ  відбулося засідання регіональної комісії з перегляду Фонду нафтогазоперспективних об’єктів Східного регіону України –Дніпровсько-Донецької западини.

У засіданні взяли участь провідні фахівці УКРДГРІ, КЦ УКРДГРІ,  державних нафтогазових і геологорозвідувальних компаній – ПАТ «Нафтогаз України», ДК «Укргазвидобування», ДГП «Укргеофізика», ТЦ ДГП «Укргеофізика», НАК «Надра України», ДП «Укрнаукагеоцентр», ДП «Чернігівнафтогазгеологія» та низки основних комерційних структур, які володіють численними ліцензійними ділянками у Східному регіоні – ТОВ «Еско-Північ», ТОВ «КУБ-ГАЗ», ТОВ «Діоніс лайн».

Присутніх привітав директор УКРДГРІ С.В.Гошовський, побажав усім плідної роботи та нових здобутків на ниві пошуків нафти і газу в Україні.

Комісія під головуванням головного геолога КЦ УКРДГРІ Пригаріної Т.М. розглянула сучасний стан Фонду нафтогазоперспективних об’єктів Східного регіону України і внесла зміни до попереднього Фонду, які відбулися впродовж минулого року у зв’язку зі зміною ліцензійного статусу об’єкту або переведення його до іншої категорії (у стадію підготовки до буріння, введення в буріння, введення в ДПР тощо). Відмічено суттєві зміни у нерозподіленому Фонді структур Держгеонадр, у т.ч. внаслідок зростання ліцензійної активності комерційних організацій: загалом їхня кількість зменшилася.

При цьому нерозподілений Фонд не поповнився новими виявленими об’єктами з причини недостатнього фінансування спеціалізованих підприємств Держгеонадр України  з боку держави (зауважимо, що саме нерозподілений Фонд виявлених структур є значним державним резервом  для проведення аукціонів з метою дослідження нафтогазоносних надр та нарощування запасів вуглеводневої сировини як в регіоні, так і в Україні).

У плані – відкриття п’яти родовищ нафти і газу у Східному регіоні за 2018 р. Матеріали будуть уточнені на Центральній комісії.

Фахівці УКРДГРІ виконають аналіз внесених змін та підготують матеріали до затвердження найближчим часом Центральною комісією з перегляду Фонду нафтогазоперспективних об’єктів і остаточного його формування станом на 01.01.2019 р.