phptlhtYhВ УкрДГРІ 21 жовтня 2013 на запрошення української  сторони прибула делегація Геологічної служби Фінляндії у складі директора з експорту, доктора геологічних наук Міка Рейсанена та магістра технічних наук, геофізика Яани Лохви.

Українську сторону представляли професор, доктор технічних наук, директор УкрДГРІ Сергій Гошовський, завідувач лабораторії інноваційних технологій Олексій Зур’ян, завідувач відділу Олексій Ліхошерстов.

Метою візиту було ознайомлення з напрямками діяльності УкрДГРІ, пов’язаними з альтернативною енергетикою, та можливими перспективами довгострокового співробітництва між Україною й Фінляндією, а також ознайомлення зі станом реалізації спільного українсько-фінського проекту ICI-GIMI, що виконується фахівцями УкрДГРІ.phpfQ0BcY

С.Гошовський відзначив, що УкрДГРІ має багато публікацій і патентів з тематики альтернативної енергетики, завжди прагне до відкритості щодо власних розробок, сприяє популяризації своєї діяльності.

Олексій Зур’ян детально розповів про унікальні розробки УкрДГРІ з використання альтернативної енергії, наголосивши, що проекти мають низький термін окупності на відміну від аналогічних проектів західних колег.

Наші розробки викликали зацікавленість фінських колег, які висловились за подальше співробітництво у цьому напрямку і запросили представників УкрДГРІ ознайомитися із власними розробками.

Також, ознайомившись зі станом реалізації проекту ICI-GIMI, фінські колеги були задоволені виконаною фахівцями УкрДГРІ у рамках проекту роботою і висловилися про необхідність подальшого поширення інформації про створюваний веб-сайт.